RSOE Titkári szakmai találkozó
Minden év első negyedévében tartjuk Titkári szakmai értekezletünket, melyen a titkárok olyan előadásokat hallgathatnak meg, mely a szakmai fejlődésüket segíti elő. Emellett az Egyesület előző és az adott évre vonatkozó feladatait, programtervet is megismerhetik, ötleteikkel azokat támogathatják, kibővíthetik.
Idén március 26-27-én, a már előző években megszokott helyszínen, Pilisszentkereszten szerveztük meg a szakmai napokat. Dobai Sándor elnöki köszöntője, valamint Kecskeméti Dániel tű. dandártábornok, gazdasági főigazgató-helyettes évértékelő beszéde és feladatszabása nyitotta meg az előadássorozatot.
Az első előadónk dr. Bognár Balázs tű. dandártábornok, Vas VMKI igazgatója a katasztrófavédelmi kutatások sokszínűségéről, azok fontosságáról tartott előadást, beszéde végén kitért a Vas vármegyében működő tagszervezetünk, valamint az Egyesület és a Vas Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság közös munkáira, melyekről elismerően beszélt. Második előadónk His Imre tű. alezredes, Informatikai főosztályvezető volt, aki a Katasztrófavédelmen belül a Mesterséges Intelligencia felhasználhatóságáról, valamint annak veszélyeiről tartotta előadását. Őt követte dr. habil. Endrődi István, aki a MPVSz munkájáról, annak együttműködéseiről tartott beszámolót.
A szünetet követően dr. Hábermayer Tamás tű. ezredes, Fejér VMKI igazgatója a törökországi földrengések tapasztalatairól, valamint az annak utómunkáit koordináló csapatban betöltött biztonsági tiszti feladatairól és nehézségeiről tarott előadást. Meretei Balázs IT biztonsági szekértő a kiberbiztonság fontosságáról, valamint a NIS2 irányelvekről tartott részletes bemutatóelőadást. A nap zárásaként Kovács Csaba RSOE vezérigazgató az Egyesület projekttevékenységét mutatta be részletesen.
Az előadások végeztével a szakmai és baráti beszélgetések nem zárultak le, késő estig folytatódtak. Másnap a reggelit követően dr. Polgár Miklós tű. százados, RSOE Baranya Tagszervezet titkára Paks 2. védelmi kihívásairól tartott egy érdekes előadást, őt Juhász László Nógrád Tagszervezet titkára követte, aki a Tagszervezet szervezeti és szakmai részvétele a Nógrád VMKI és a társszervek munkáját mutatta be. Ezután a szervezeti programterv ismertetése, annak egyeztetése történt meg. A nap zárásaként Egyesületünk VR fejlesztői Tobak Szabolcs és Tobak Ferenc, valamint a KOK szakcsoportvezetője Kirov Attila tűzoltó ezredes és oktatója Varga Kálmán alezredes a közös VR oktatás és együttműködés tapasztalatairól tartottak előadást.
A két napos találkozó remek hangulatban telt, összességében elmondhatjuk, hogy előadásait tekintve szakmailag sokszínű, míg előadóik pedig szakmailag magasan képzettek, jártasak voltak. Titkáraink visszajelzéseikben elmondták, hogy ezek az események segítik munkájukat, az Egyesület vezetősége és szervezeti munkatársai mindig olyan új előadókat és előadásokat próbalnak a programba illeszteni, akik a Katasztrófavédelem és az Egyesület közös munkaterületeit képviselik.
Ezúton is köszönjük az előadók magas színvonalú előadásait, valamint a titkárok aktív részvételét.